KÜLASTUSMÄNG UNUSTATUD MÕISAD!

kerti.pellmas@avw.ee 10:00 am-6:30 pm

Ka sellel aastal osaleb meie kool külastusmängus "Unustatud mõisad"! Mõis on avatud kõigile uudistajatele järgmistel päevadel: 9. ja 10. juuli, 30. ja 31. juuli ning 13. august. Uksed on avatud iga päev 10.00 kuni 18.40. 31. juulil, pühapäeval kell 15.00, esinevad mõisa saalis Albu noored virtuoosid Hans Mattias Kari, Tiit Tomp ja Anastasija Raspopova. Kontserti on oodatud kuulama kõik huvilised nii kaugelt kui lähedalt!

Suvel 2022 toimub esmakordselt Albu mõisas Kammermuusikute korraldatud väike rahvusvaheline klaverifestival: Albu klaverilaager. Traditsioon Albus muusikalaagreid korraldada on saamas sel suvel kümne aastaseks. Sellest kasvas välja mõte kutsuda Albusse külla tuntud klaveripedagoogid Soomest, Sibeliuse Akadeemiast – abielupaar Hui-Ying ja Erik Tawaststjerna. Nende osalus Albu festivalil toob kaasa mitmed tuntud noored klaverimängijad nii eestist kui välismaalt. Kursustel saavad osaleda ka klaveriga kammermuusika ansamblid – klaveriduod, triod jne. Festivali raames toimuvad Albu mõisas meistrikursused ning kontserdid nii juhendajate kui õpilastega. Klaverifestivali kontserdid toimuvad ka teistes mõisates üle eesti ning Albu klaverilaagris osalevatel noortel muusikutel on võimalus panna proovile ennast abiõpetajatena rahvusvahelisele kursusele järgnevas Albu laste muusikalaagris.
Esinejate tutvustused:
Hans Matthias Kari alustas klaveriõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis 2011.aastal Kai Ratassepa klaveriklassis. Ta on edukalt osalenud paljudel vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel ning saavutanud arvukalt preemiaid: Stockholmi rahvusvaheline konkurss (2014) II preemia, Rahvusvaheline konkurss “Noor muusik” 2017-III preemia, Rahvusvaheline konkurss “Primavera” 2018- Grand Prix, rahvusvaheline konkurss “Kaunas Sonorum” 2019 – II preemia, vabariiklik konkurss “Eesti kõla” 2013 – I preemia, 2015 – II preemia, 2018 – I preemia, 2021- I preemia, Vabariiklik keskastme pianistide konkurss 2020- I preemia, 2021 – I preemia, 2022 – I preemia, Muusikakoolide Liidu konkurss “Parim noor instrumentalist” 2015 – I preemia, 2019- III preemia. Hans Matthias Kari on esinenud Eesti olulisemates kontserdisaalides ja soleerinud Tallinna Kammerorkestri ja Narva Linnaorkestri ees. Ta on osalenud Kalle Randalu ja Peep Lassmanni meistriklassides.
Käesoleval ajal õpib Tallinna Muusikakeskkooli XI klassis Kai Ratassepa ja Mati Mikalai juhendamisel.
Tiit Tomp alustas klaveriõpinguid juba 6-aastaselt ning on nüüdseks klaverit mänginud juba 12 aastat. Sel ajal veel Brüsselis elades alustas ta klaveriõpinguid eraõpetaja käe all. Eestisse naastes astus ta Tallinna Muusikakeskkooli Martti Raide klassi, kelle juures õpib ta siiani. Alates 2021. aasta sügisest õpib ta ka Mihkel Polli juhendusel. Tiit on olnud aktiivne nii kammeransamblitega kui ka solistina. Ta on saavutanud vabariiklikel konkurssidel auhinnalisi kohti, olnud finalist rahvusvahelisel kammeransamblite konkurss-festivalil In Corpore ning võtnud osa ka KRATT festivalist. Tiit on kahel korral soleerinud TMKK sümfooniaorkestri ees. 2022. aastal pälvis ta ka “Tallinna Talendi” tiitli, millega kaasnes ka õpingute toetamiseks stipendium. Tiit on end täiendanud Irina Zahharenkova, Mati Mikalai, Mihkel Polli ja Peter Máté meitriklassides.

http://www.moisakoolid.ee/.../unustatud-m%C3%B5isad-2022

Booking Form