Lasteaiaõpetajad

Marelle Tann

Lasteaia juhataja, lasteaia õpetaja

“Mul on olnud au ja privileeg olla inimese arengu algusetapil siin lasteaias ja need aastad olen kogenud „Ahhaa“ momente ikka väga palju. Need hetked, kus näen lapse arengus järgmist sammu, uut sõna, uut oskust, saan toetada lapsevanemat, saan ise hea sõna lapsevanemalt, saame koos kolleegidega üksteist toetada ja loomist kogeda.”

Anett Kipper

Põõsalindude õpetaja

“See amet loob päriselt väärtust. Alguses, kui selle tööga alustasin, siis ma veel ei saanud ise ka aru, miks ma seda teen, olin segaduses, et kas see ongi see millest unistasin, hakkasin kahtlema. Mida aeg edasi ja mida rohkem kogemusi, teadmisi ja õppetunde, seda enam on tulnud ka enesekindlust, julgust ja tahet. Sellel ametikohal olles sa ei saa paigal seista, toimub pidev areng, alati on ruumi kasvada.”

Kaidi Järvelt

Põõsalindude õpetaja

“Siin lasteaias ei pea ma ÜRITAMA koguaeg olla, vaid ma SAAN olla see, kes ma olen. Ausalt öeldes tunnen, et olen töö mõttes jõudnud lõpuks „koju“. Steiner, kes on waldorfpedagoogika looja, inspireerib mind väga oma kirjutistega lapsi hinnanguvabalt vaatlema ning nende eest siira südamesoojusega hoolitsema. Nad on mulle ikka väga kalliks saanud.”

Katariina Roosma

Päikesejänkude õpetaja

“Usun, et inimene peab tegema seda, mis talle meeldib, sest ainult siis saab ta seda hästi teha. Kui teed midagi rõõmuga, siis on energiat sellesse päriselt panustada ja lastesse panustades saad neilt tohutult palju tagasi! Ma ikka vahel mõtlen, et kes keda siis ikkagi kasvatab? Lõpuks jõuan alati järeldusele, et pigem nemad mind ja olen selle eest neile iga päev hästi tänulik!”

Madli Leo

Päikesejänkude õpetaja

“Ma teen seda tööd sellepärast, et mulle meeldivad lapsed ning neilt on nii palju õppida ning tunnen, et minul on neile ka ühtteist õpetada. Ma teen seda tööd ka sellepärast, et see töö annab väga palju erinevaid kogemusi ja nippe, mida elus kasutada.”

Ragne Ruhno

Lasteaia õpetaja assistent

“Tunnen, et elu on mind läbi aja suunanud arengusse ja lasteaed on täis suuri õpetajaid väikestes kehades. Olen kooskulgedes taasleidnud päriselu lihtsaid tõdesid ja valgustanud mitmeid sügavaid kohti.”

Emily-Isabel Nava

Lasteaia õpetaja assistent

“Tore on vaadata, kuidas lapsed igapäevaselt kasvavad ja arenevad ja kui avatud nad maailmale on. Kuidas nende jaoks tuleb rõõm väikestest asjadest. Kuna tegu on nii eluterve keskkonnaga, siis see toetab ka mind inimesena.”

Eevi Žigareva

Lasteaia õpetaja assistent

“Ma imetlen last, kui isiksust. Mind vaimustab nende siiras õppimishimu. Lapsi tähele pannes ja kuulates, saan anda oma väikese panuse nede kasvamisesse. Kõik mida seni olen õppinud emana, kasvatajana töödates on Waldorfis saanud uue mõtte. Mul on tõeliselt põnev töö.”

Piret Arukaevu

Õpetaja abi

“Minu töö siin lasteaias on nagu kodus olles emana. Keedan hommikul putru ja teen tavalisi toimetusi ning lapsed mängivad ja nokitsevad samal ajal omi mänge. Kui aega jääb, siis istun ja joonistan või voolin ise ka. Mulle on tähtis, et elu on loomulik ja loodusega kooskõlas, lapsed kasvavad täiskasvanuid jälgides ning nendega koos. Ja meid ümbritsevad värvid ja lihtsad looduslikud asjad.”